Anonimowe listy, rozbieżność podpisów? Odwiedź grafologa, a kłopot się wyklaruje!

Wielu ludzi nie ma zbyt wyraźnego podpisu na różnych dokumentach, a wraz z mijającym czasu styl ich podpisu także będzie się zmieniał. Takie niezbyt oryginalne podpisy są także dość proste do podrobienia, i niestety zdarza się coraz częściej, że są one kwestionowane.

Zeszyt - pismo

Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com

Osobą jaka trudni się ekspertyzą pisma ręcznego jest grafolog (zobacz dodatkowe informacje), którego niewątpliwie uda nam się wyszukać w każdym wielkim miasteczku. Nie ulega wątpliwości, iż nie jest to popularny zawód, bowiem nikt na co dzień nie korzysta z usług tej osoby. Niemniej jednak są eksperci, jacy z pewnością nam pomogą, gdy będziemy mieli problem ze stwierdzeniem wiarygodności pewnego podpisu. Istotne jest, aby zdać sobie sprawę z tego, iż badania (przejdź do serwisu) grafologiczne wykonywane są metodą graficzno-porównawczą. Procedura ta jest uniwersalna, a efekty charakteryzują się dobrą wiarygodnością. Atrakcyjnym faktem jest to, iż grafizm, czyli jeden z trzech podstawowych elementów pisma, będzie uzgodniony śladem psychokinetycznym. Relewantne jest to, iż badania grafologiczne przeprowadza się przy wykorzystaniu rozmaitego osprzętu optyczno-pomiarowego. Testowanie pisma, dzięki temu, iż realizowane jest przez maszyny nie ulega jakiejkolwiek inwazji, więc bezproblemowo może być to następnie materiałem do dalszych testów. Jeśli chciałbyś więc zestawić dwa podpisy to grafolog z całą pewnością Ci pomoże. Do takiej osoby chodzą często osoby, jakie dostają anonimowe listy i pragną dowiedzieć się kto jest ich adresatem. Powodem wizyty u takiego eksperta może okazać się również ustalenie autentyczności testamentu.

W praktyce przeważnie występują dwa przypadki, czyli albo ktoś będzie się wypierał podpisu i będzie twierdził że to nie jest jego, pomimo że to faktycznie on zrobił, albo podpis został sfałszowany. W każdej z tych sytuacji sprawa może być trudna do wykrycia, szczególnie jeżeli nikt tego nie widział. A czasami gra będzie szła o bardzo wysoką stawkę, ponieważ fałszuje się różnego rodzaju umowy na sprzedaż samochodów, nieruchomości czy też testamenty. Jeżeli pojawiają się wątpliwości jeśli chodzi o autentyczność podpisu, to w takich przypadkach niezbędne mogą być badania grafologiczne. Wykonywane są one przez osoby zwane grafologami, a ich podstawowym celem będzie stwierdzenie autentyczności albo jedynie podpisu, albo też całego dokumentu. Na badania (zajrzyj koniecznie) tego typu często może skierować sąd w trakcie postępowania, lecz również nie ma problemów, aby ktoś je zamówił prywatnie.

Z reguły tego typu ekspertyza grafologiczna (przejdź tutaj) jest zlecana przez sędziego podczas postępowania dowodowego, który zleca w spornych sytuacjach wykonanie badań przez zawodowego grafologa. Grafolodzy w swojej pracy przede wszystkim się opierają na wiedzy zdobytej w czasie studiów oraz zdobytym potem doświadczeniu. Duża rolę w ich pracy mają aktualnie różnego rodzaju programy informatyczne, pozwalające na jeszcze precyzyjniejszą analizę. W czasie analizy pisma przede wszystkim się porównuje kształt i wielkość znaków, bierze pod uwagę odstępy pomiędzy nimi, lecz również patrzy się na sposób łączenia czy pochylenie.

Jeśli masz kłopot z tego zakresu to nie wahaj się więcej czasu, tylko już dziś odwiedź grafologa, jaki najpewniej będzie mógł Ci pomóc. Już dzisiaj dowiedz się od kogo są te listy! W internecie na pewno uda Ci się odnaleźć namiary na speców z tej branży.