malowidło - pieniądze

Jesteś zatrudniony w Niemczech? Niewiedza dotycząca twoich uprawnień oraz obowiązków może cię sporo kosztować

W ostatnich czasach wzrosła liczba Polaków pracujących w Niemczech czy też prowadzących tam działalność gospodarczą. Dobrze jest mieć orientację w tamtym systemie prawnym.

Jeśli jesteś lub byłeś zatrudniony w RFN, jako pracownik oddelegowany albo zatrudniony bezpośrednio, sezonowo lub na stałe, a również, gdy prowadzisz samodzielną działalność, może przysługiwać ci Kindergeld, to znaczy świadczenie rodzinne w niemczech.
Jest bez znaczenia fakt, czy twoja rodzina mieszka z tobą czy pozostała w kraju. W Niemczech zasiłek rodzinny otrzymasz bez względu na wysokość dochodów, na dzieci będące na utrzymaniu, uczące się lub studiujące, do skończenia 25 lat.

Jeżeli ukazywana w tym materiale kwestia to Twój konik – wyraź opinię na jej temat. Twoje zdanie bez wątpliwości dla redaktora się będzie liczyć.

Wielkość zasiłku jest różnorodna zależnie od tego, które to dziecko w rodzinie. O świadczenie można ubiegać się aż 4 lata wstecz. Co zrobić, żeby uzyskać świadczenie rodzinne w Niemczech? Należy zebrać potrzebne dokumenty, niektóre w języku polskim, część w niemieckim. Zasadniczo to dokumenty podatkowe poświadczające twoje zatrudnienie oraz mieszkanie w Niemczech. Spis jest dość pokaźny. Jeśli nie jesteś za bardzo biegły w sprawach urzędowych, możesz korzystać z pomocy paru firm, jakie się tym trudnią. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz i dołączyć ksero dokumentów. Często lepiej zainwestować w taką usługę, niż nie otrzymać przysługujących nam pieniędzy.

malowidło - pieniądze
Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com

Może zdarzyć się sytuacja, kiedy będzie cię interesował radca prawny w niemczech. Jest co najmniej kilkanaście kancelarii, które specjalizują się w takim zakresie.

Jeżeli zaciekawił Cię ten tekst, zobacz dodatkowo ten link. To bez dwóch zdań ta treść (http://www.beskidmed.pl/uslugi-medyczne/leczenie-zacmy-wtornej/), na której znajdziesz inne tego typu informacje!

Kiedy jesteś postawiony w stan oskarżenia, miałeś wypadek drogowy, nie dostajesz na czas pensji, otrzymałeś wypowiedzenie z pracy albo chcesz sprzedać coś o dużej wartości może warto skorzystać z pomocy polskiego adwokata? Często jest to wręcz nieuniknione.
Myślisz o otwarciu firmy poza krajem? Radca prawny w Niemczech może ci doradzić, jeżeli chcesz otrzymać informacje odnośnie sposobu założenia firmy w Niemczech. Jakie procedury wiążą się z jej uruchomieniem? Jak zatrudniać pracowników?
Radca wprowadzi cię w regulacje prawne, które dotyczą twojej działalności. Nie życzymy tego, ale kancelarie pośredniczą też w przypadku konieczności windykacji zaległych należności.

Ze względu na popyt na tego rodzaju usługi masz do dyspozycji kilkanaście kancelarii, mających siedzibę w różnych miastach. W razie potrzeby zatrudnieni tam radcy będą cię wspierać.