Koniec związku małżeńskiego oraz związane z tym przykre następstwa

Pomimo że początkowo nikt o tym nie myśli, statystyki są nieubłagane – praktycznie co trzecie małżeństwo kończy się po paru latach. Więc około 25 % par, jakie szczęśliwe teraz stoją przed stopniami ołtarza niebawem będzie leczyć rany po nieszczęśliwym małżeństwie. Pomimo że to przykra sprawa, trzeba do niej podejść rzeczowo.

PIT - odwzorowanie

Autor: Michael Staats
Źródło: http://www.flickr.com
PIT - płótno

Autor: Hairy Jacques
Źródło: http://www.flickr.com
wyobrażenie - usługi

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy małżeństwo się kończy, za każdym razem jest mnóstwo kwestii, które trzeba uregulować. Na pewno podział majątku po rozwodzie budzi (kancelaria rozwodowa w Warszawie:http://www.kancelaria-cpr.pl/oferta/adwokat-rozwod) największe emocje, chociaż powinno być zupełnie inaczej. To o pociechy a nie pieniądze powinna toczyć się batalia w sądzie, jednak w Polsce niemalże za każdym razem dzieci oddawane są pod opiekę mamie. zatem ojcowie pomimo ogromnych chęci dużo nie zdziałają. Więc zostaje im jedynie sprawa związana z podziałem kasy oraz przedmiotów, które zgromadzono podczas małżeństwa. Na pewno wiele osób myśli, jak wygląda sprawa rozwodowa. Co oczywiste na tak postawione pytanie nie można udzielić konkretnej odpowiedzi – każda sprawa jest inna, ponieważ to, jak przebiega zależne jest od małżeństwa, od osób, jakie pragną się rozwieść, od ich charakteru, sędziego, chęci dążenia do zgody oraz innych aspektów, o jakich tu nie napisano. Zatem rozwód może przebiegać w spokojnej atmosferze lub być istnym polem bitwy, wszystko to zależy od stron.

Fachowcy twierdzą, iż nie ma czegoś takiego jak przyjemny rozwód, że zawsze zostawia on traumę i zranione serca. Może istotnie tak jest. Z tego powodu podczas rozwodu warto zrobić wszystko, by te zranienia były stosunkowo małe, by małżeństwo nie zakończyło się z hukiem.