czas - wyobrażenie

O jakich sprawach należy pamiętać, gdy decydujemy się na rozwód? Jakiego rodzaju kwestie są najistotniejsze?

Rozwód to jedno z bardziej nieprzyjemnych wydarzeń w życiu. Dla wszystkich, bez wątpienia dla samych zainteresowanych, lecz również dzieci. Jeszcze niedawno braliśmy ślub i wszystko było pięknie, a aktualnie jesteśmy w zupełnie odmiennym miejscu. Jeśli znajdziemy się w takiej sytuacji należy wiedzieć, w jaki sposób się zachować.

czas - wyobrażenie
Autor: Dawid Dawidowski
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością musimy sobie zadać pytanie jak prezentuje się odpowiedź na pozew o rozwód? Warto tu wiedzieć, iż sam pozew to nie wszystko, ponieważ łącznie z tym otrzymujemy pismo z sądu, w którym zobowiązuje się pozwanego do wniesienia właściwej odpowiedzi na pozew o rozwód (zobacz zobaczysz tu). Najczęściej na tego typu odpowiedź mamy tylko 14 dni. Warto to wiedzieć, ponieważ jak widać taki termin nie jest za długi.

Co jednakowoż jak to my chcemy skończyć z małżeństwem, jak złożyć pozew rozwodowy? Złożenie tego rodzaju pozwu to oczywiście dopiero początek drogi, lecz musimy to zrobić odpowiednio. Do pozwu trzeba uiścić odpowiednią opłatę, jednakże można starać się o anulowanie tego typu opłaty. Bardzo ważne, żeby określić, czy żądamy rozwodu z winy małżonka, a być może wnosimy o zaniechanie orzekania o winie.

Jak jeden oraz drugi małżonek nie chcą, by wina była orzeczona, sąd tego nie zrobi. W pozwie rozwodowym należy wysunąć żądanie orzeczenia rozwodu, możemy także wnieść o podział majątku wspólnego małżonków. O takim podziale orzeka sąd, jak nie będzie sprawiać to nadmiernego opóźnienia sprawy rozwodowej.

Zaintrygował Cię ten temat? Szalenie nam przyjemnie. Po informacje przejdź do nowego linku – tam przygotowaliśmy szczegółowe wątki.

W takim pozwie dobrze napisać wniosek, który odniesie się do przyznania władzy rodzicielskiej nad dzieckiem, ponadto trzeba uregulować kontakty poszczególnych rodziców z dzieckiem.