Kilka ważnych informacji na temat zadań grafologów, jakim technikami jest dokonywana weryfikacja dokumentów.

Po podpisaniu jakiegoś dokumentu trzeba się liczyć ze wszelkimi konsekwencjami, które się z tym wiążą. Większość osób będzie respektować to, co nawet dawno temu podpisała i wywiązuje się z umów, lecz zdarzają się sytuacje, że ktoś się po prostu własnego podpisu wypiera.

Grafolog - ekspertyza dokumentów

Autor: A. Birkan ÇAGHAN
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie będzie w drugim kierunku, niejeden raz ktoś dowiadywał się nagle że ma do spłacenia kredyt, o istnieniu którego nie miał pojęcia, lub co co gorsza, przestał nagle być właścicielem auta czy nawet domu. Pomimo że umowa jest podpisana, to osoba ta wypiera się tego, że to ona zrobiła. W takiej sytuacji w celu wykrycia prawdy niezbędne może być wykonanie dodatkowych badań, a najlepszą osobą, jaka będzie to mogła zrobić, jest grafolog cennik. W praktyce grafolodzy będą się zajmować badaniem odręcznych dokumentów, potwierdzając lub wykluczając ich prawdziwość. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, ale też zaawansowanym informatycznym narzędziom, które będą ich wspomagać w pracy, są w stanie bardzo dokładnie zweryfikować otrzymane dokumenty.

Najczęściej tego typu ekspertyza rzeczoznawcy dokumentów zlecana jest przez sąd podczas dowodowego postępowania, który zleca w wątpliwych sytuacjach wykonanie ekspertyzy przez zawodowego grafologa. Grafolodzy w swojej pracy przede wszystkim się opierają na wiedzy zdobytej w czasie studiów oraz pozyskanym potem doświadczeniu.

Nie czekaj! Jeśli zainteresował Cię nasz wpis, to czytaj również oprogramowanie vat kolejne informacje na wybrany temat. Stworzyliśmy je dla Ciebie z radością.

Duża rolę odgrywając w ich pracy obecnie różnego rodzaju informatyczne narzędzia, które pozwalają na jeszcze precyzyjniejszą analizę. Podczas analizy pisma porównuje się przede wszystkim wielkość i kształt liter, bierze pod uwagę odległości pomiędzy nimi, ale też uwzględnia pochylenie czy sposób łączenia.

W niejednym przypadku należy również zwrócić uwagę na okoliczności, w których mógł zostać zrobiony podpis, które także mogą znacznie wpływać na to, jak on wygląda. Należy przy tym pamiętać, że grafolodzy mają dużą odpowiedzialność za swoje opinie. Od rzetelności i staranności ich wykonania nie tylko może zależeć kogoś sytuacja finansowa, ale niekiedy również wolność takiej osoby.