Są powody, dla których pozwolenie na pobyt stały w Polsce może być odebrane. Czy cudzoziemcowi, któremu wydano pozwolenie na pobyt stały w Polsce w wyniku zawarcia związku małżeńskiego z osobą mającą polskie obywatelstwo, zagraża odebranie prawa do pobytu w sytuacji gdy współmałżonek zażąda rozwodu? Biorąc pod uwagę ilość wpisywanych w sieci haseł „sprawy rozwodowe warszawa”, rozwody są (sprawdzona kancelaria adwokatówkancelaria-cpr.pl) w stolicy problemem, z którym prawnicy często się borykają. Zgodnie z literą prawą rozwód nie jest przesłanką do cofnięcia pozwolenia na pobyt stały w Polsce, które zostało wcześniej wydane cudzoziemcowi. przesłanką do odebrania zezwolenia na pobyt stały w Polsce może stać się wyjazd z Polski na czas dłuższy niż sześć lat. Mamy nadzieję, że, jeżeli jesteś cudzoziemcem, stwierdzenie „sprawy rozwodowe warszawa” jest dla Ciebie jaśniejsze.
Pozwolenie na pobyt stały w Polsce odnosi się do osób, których ojciec lub matka jest obywatelem Polski lub obcokrajowcem, który dostał pozwolenie na pobyt stały w Polsce, a także osób o polskim pochodzeniu przebywających poza granicami Polski i chcą zamieszkać w Polsce na stałe. Zezwolenie na pobyt stały w Polsce jest także przyznawane małżonkom osób posiadających polskie obywatelstwo, pozostającym w małżeństwie przez minimum trzy lata licząc do dnia złożenia wniosku o zezwolenie na pobyt stały w Polsce, oraz tuż przed złożeniem podania na pobyt stały w Polsce przebywali nieprzerwanie na terytorium Polski w okresie minimum dwóch lat mając zezwolenie na pobyt na czas określony.
Pobyt stały w Polsce należy się również osobom o statusie uchodźcy i azylantom, przebywającym wcześniej przez wiele lat na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Zezwolenie na pobyt stały w Polsce przyznawane jest bezterminowo. Osoba, której wydano pozwolenie na pobyt stały w Polsce ma prawo rozpocząć zatrudnienie na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.