W jakim celu stosuje się analizę pisma ręcznego? Co poleca się o niej wiedzieć?

Analiza pisma ręcznego to zagadnienie niezwykle ciekawe. Warto wspomnieć, że do jej przeprowadzenia wymagane są specjalistyczne umiejętności i obszerna wiedza.

wizerunek - reklama

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Analiza pisma ręcznego jest przeprowadzana wszędzie tam, gdzie . Z reguły przy wyłudzeniach czy potwierdzeniu autentyczności testament. Często stosowana jest weryfikacja opinii grafologicznej. Grafolog bazując na dostarczonych próbkach pisma ocenia ich autentyczność. Przeważnie jest to analiza na zlecenie sądu. Istnieje możliwość zamówienia takiej analizy na prywatne potrzeby. Prawdziwość oceniona przez grafologa jest rzecz jasna brana pod uwagę, a często nawet, jest decydująca. Podrobienie cudzego podpisu jest właściwie niemożliwe, podobnie jak dokumentu. Linia oryginału jest inna niż linia kopii.

Analiza pisma ręcznego także sporo mówi o nas samych. To, jaki mamy charakter pisma pokazuje jaką mamy osobowość, zdolności, wady. Każdy z nas ma inny styl pisma.http://lexperts.pl/specjalizacje/prawo-gospodarcze-i-handlowe/ (więcej info)Analiza pisma odręcznego jest również przedmiotem badań psychologicznych. Zwłaszcza jeśli chodzi o kryminalistykę. Rezultaty takich badań coraz częściej stanowią bazę do sformułowania diagnozy oraz rozpoczęcia leczenia. Pismo stale się rozwija i w tej chwili piszemy w zupełnie inny sposób niż na przykład przed wojną. Grafolog musi mieć szeroką, specjalistyczną wiedzą o zmianach w piśmie. Pracuje już nie z lupą jak w przeszłości, a z mikroskopem. Zazwyczaj bez większych trudności potrafimy stwierdzić, czy tekst napisało dziecko, nastolatek czy osoba dorosła. Natomiast poprzez badanie charakteru pisma ustalić tożsamość osoby, to już wyższa szkoła jazdy, a dokładniej nauka. Weryfikacja opinii grafologicznej może pomóc albo zaszkodzić. Zależy, co chcemy osiągnąć. Na grafologu ciąży spora odpowiedzialność, musi onskrupulatnie podejść do zadania. Grafolodzy to osoby o różnym wykształceniu, pracujące jako biegli sądowi, a także czasem zatrudnione w kancelariach. Coraz więcej osób korzysta z umiejętności grafologów. Wypada podkreślić, że w dobie Internetu, a umowy zawierane są przez telefon, często nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy zawarliśmy jakąś umowę czy nie.