Pracujesz w innym kraju i masz problemy z pracodawcą? Możesz także zgłosić się do prawnika w Polsce!

W współczesnych czasach wiele osób decyduje się na wyjechanie za granicę do pracy – nic w tym dziwnego jeżeli weźmie się pod rozwagę koszty życia w kraju i za granicą, a równocześnie porówna się wysokość pensji. Jeżeli Ty także zdecydowałeś się na tego typu wyjazd, niewątpliwie wiesz doskonale, jak bardzo opłacalne było to dla Ciebie i Twojej rodziny. Zazwyczaj jednak w innych krajach pracujemy na tak nazywanych umowach śmieciowych lub w ogóle „na czarno” – co zatem robić w przypadku, gdy zaczynają się jakieś kłopoty, bo przykładowo pracodawca nie chce nam wypłacić pensji albo zdecydował się na zrobienie nam innych problemów? W takich przypadkach niewątpliwie nie jesteś bez szans!

portret - pieniądze

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
pieniądze - obrazek

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com

Prawnik to podstawa
Zwykle pracując za granicą obawiamy się prawników, gdyż wydaje nam się, iż nie będziemy dla przykładu w stanie się z nimi porozumieć – jeżeli się tego obawiasz, wówczas powinieneś sprawdzić, gdzie przyjmuje na przykład polski prawnik w niemczech. Praktycznie w każdym kraju, w którym mieszka wiele Polaków, polscy prawnicy również mają swoje kancelarie prawne – dokładnie po to, aby służyć swym rodakom w potrzebie. Polski prawnik w Niemczech z pewnością będzie mógł udzielić Ci znacznie lepszej porady prawnej i lepiej Cię zrozumieć niż prawnik mówiący w obcym języku.

Czy taki prawnik będzie skuteczny?
Zazwyczaj udając się do polskiego prawnika w innym kraju zastanawiamy się, czy będzie on mógł nam właściwie pomóc – nie da się przecież zaprzeczyć, iż dla przykładu swoje prawo (prawnik pomoc frankowiczom) pracy niemcy mają oczywiście inne niż my. Nie bój się jednak takich problemów – jeśli polski prawnik świadczy swe usługi w innym państwie, zazwyczaj ma zrobione dodatkowe kursy i doskonale zna się na systemie prawa danego kraju. Dzięki temu zdecydowanie będzie mógł udzielić Ci odpowiedniej porady prawnej, pasującej do sytuacji.

Ile musisz zapłacić?
Udając się do prawnika za granicą, bez wątpienia musisz liczyć się z tym, iż zapłacisz sporo więcej niż zapłaciłbyś normalnie w Polsce – polscy prawnicy w innych krajach pracują bowiem według lokalnych stawek.

Jeżeli zaciekawił Cię tego typu artykuł, zobacz inne wiadomości na ten temat. Najlepiej sprawdź sam podanie o podwyżkę wzór, odnajdziesz tu analogiczne wiadomości.

Jeśli chcesz tego uniknąć, a równocześnie planujesz w najbliższym czasie przyjazd do Polski, wtedy możesz wybrać się do prawnika dopiero tutaj – wtedy bez wątpienia zapłacisz o wiele niższą cenę niż w innym kraju.