Prawa działające w Niemczech

We wszystkich krajach prawo jest odmienne, toteż przebywając w obcym państwie warto zapoznać się z jego prawem, by w przyszłości nie było jakichkolwiek problemów. W szczególności jest to kwestia ważna dla osób, które chcą między innymi założyć firmę poza Polską – wówczas wcześniej trzeba zapoznać się z pewnymi prawami.

obrazek - firma

Autor: Manuel
Źródło: http://www.flickr.com
firma - wizerunek

Autor: Manuel
Źródło: http://www.flickr.com

W szczególności często Polacy decydują się na założenie przedsiębiorstwa za zachodnią granicą Polski – w Niemczech, ale również i tam prawne normy są inne od panujących w Rzeczpospolitej Polskiej. prawo spolek w niemczech – w przypadku, gdy ktoś nie posiada dostatecznej wiedzy na ten temat – przekazać się powinno odpowiednim firmom, oferującym reprezentację w sprawach mających związek z utworzeniem i prowadzeniem przedsiębiorstw na terenie Niemiec.

Czy masz ochotę może otrzymać link do strony spc pharma, gdzie czekają na Ciebie następne posty? Myślimy, że przypadnie Ci do gustu ten portal.

Prawo niemieckie spółek to tak zwane GmbH, które było pierwszą na świecie formą tego rodzaju z ograniczoną odpowiedzialnością. Zwykle spotkać je można w firmach świadczących usługi na rynku polsko-niemieckim. Koszta założenia takowej spółki wynoszą około pięciu procent z całego kapitału zakładowego, w co które doliczyć można koszt notariusza oraz doradcy podatkowego, jednak dodatkowo należy doliczyć świadczenie usług doradczych, których ceny są uzależnione od przepracowanych ilości godzin. Trzeba zarazem na uwadze mieć to, iż co najmniej połowę kapitałowego zakładu trzeba wpłacić do momentu dopisania spółki w rejestrze. Po rejestracji przedsiębiorstwa, w pierwszej kolejności trzeba uzupełnić nazwę firmy, adres siedziby, cele założone przez przedsiębiorstwo czy też wpisać dane prezesa. W prawnych sporach bardzo ważne jest też obowiązujące prawo rodzinne w niemczech, które szczególnie ważne może okazać się dla obywateli polskich, mieszkających za zachodnią granicą.

Kwestie niemiecko-polskiej pary małżeńskiej, a następnie – rozwodu oraz nie tylko – warto wiedzieć, gdzie składać odpowiednie dokumenty, a także jak wygrać sprawę przed sądem. W Niemczech za sprawy rodzinne odpowiadają sądy rejonowe, ponieważ nie istnieją samodzielne placówki zajmujące się rodzinnym prawem. U zachodniego sąsiada Polski jednak sprawy, dotyczące rodzin są podejmowane osobno – np. na rozprawie rozwodowej nie zapadają decyzje o kwestiach własnościowych, ani prawach do dzieci. Są to bowiem tematy na odmienne rozprawy.